רק גבריםאוצרים:  נעמי שלו, זיו תדהר

פתיחה12.11.11:

משתתפים: 

יובל קידר, גד אפוטקר, דני עשת, עמית מגל, מאיר סידי, רועי וקס, ישראל דרור-חמד, גלעד גורביץ', אברהם שיין, זיו תדהר, גל ברזילי, מוטי גלדמן, דן אלון, איתי זלאיט, אדר זיו, אמיר דרבסקי, תמיר גארי, שמואל גרוברמן .  

גברים , בזכות כוחם הפיזי, נושאים כמעט לבדם בתפקידים ובמקצועות כמו  בנאים , סתתתים , מנופאים , כורים , נהגי מירוץ , נהגי אוטובוסים , נהגי אוטו- זבל , חקלאים , גוזמי עצים גבוהים , גגנים , מתקיני אנטנות , מתקיני דוודי שמש , חשמלאים , מודדים , ציידים , דייגים , מלחים , לוחמים , סבלים , סוורים , דגלנים , טייחים , סוללי כבישים , חוקרים פרטיים , ראשי ממשלה , נשיאים , שרים , ועוד. יש גברים , שבזכות כוחם הפיזי ושיגעון הגדלות שלהם, גונבים , שודדים , אונסים , רוצחים ושולטים. עפ"י הקלישאה גברים הם רציונאלים, מעשיים, מחושבים, קרי מזג. וזה לא משנה, אם יש מחקרים  המוכיחים שזה לא בדיוק או לא בכלל. בתערוכה "רק גברים" התחברנו לשיח הזכויות האופנתי ולפיו כולם מגדירים את עצמם לדעת. דורשים הכרה, עצמאות, זכויות וכיבודים. לפיכך, התערוכה "רק גברים" עוסקת ב"גברים" ונותנת פתחון פה בלבדי להם ורק להם (או למי שמגדירים את עצמם "כאלה"). היא מאפשרת לגברים לדבר על ואל עצמם. לפאר, לרומם, לשבח, לבקר, לקלל ומה לא?

בעבורינו טשטוש הגבולות בין המינים ברוח העשורים האחרונים, הוא בעיה גדולה. אנחנו קוראים לסדר. כמובן בהתחשב בהתפחויות ובתמורות החברתיות. הדיון יהיה פלורליסטי ליברלי, חופשי, פתוח, מגוון ובלא תנאים מוקדמים. המשתתפים הם כל "מיני" גברים ממגוון של סגנונות חיים, מצבים משפחתיים, קבוצות גיל, נטיות מיניות וגישות חברתיות. כל אמן התבקש להציג בתערוכה מסמך ובו הצהרה בכתב בת שניים עד חמישה משפטים (בצרוף דימוי או בלעדיו). הצהרה המבטאת את עמדת המוצא שלו לסוגיית גבריותו שלו או לגבריות בכלל.

נעמי שלו

זיו תדהר

 

"בחזרה לטבע"- זיו תדהר  

 

_________________________________________________________

"טעות מיגדר"- מרדכי גלדמן  

_________________________________________________________

"הגבר הנעלם"- תמיר גארי  

_________________________________________________________

"גבר בחולצת פסים"- ישראל דרור חמד 

הוספת תגובה: 
 

המלצות של זיו:

My Facebook
> פורסם ב-04/10/2011

מי אמר הומו
> פורסם ב-25/07/2011