אני מיואשהתפרסם ב YNET

2014

 

כל הסימנים שלפניכם ראיון משמים עם עוד אמן ישראלי ממורמר. 

כותרת הראיון היא לעולם הצהרה נפשית חדה, אפוקליפטית ועל סף בלימה. "אני מדוכא" ו/או "אני מיואש" -ו/או "אבדה התקווה".          

הראיון נפתח בניתוח המציאות הישראלית לדורותיה דרך עיניו המפוכחות של האמן המיוסר. בתמצות רב המצב חרא מתמיד. ביתר פרוט, מעולם לא היה כאן רע יותר. בעוד ישראל היתה "פעם" ( מתי היה "הפעם" הזה?) מדינה מופתית, נאורה, פאר של סובלנות, אור לגויים, סולידרית ומכבדת אדם בכלל, הרי ש"הפכה", אלימה, ברברית, וולגרית, גזענית, לוחמנית, קיצונית, דתית ומשחית.  

המצב כל כך חמור, שאין כבר דרך חזרה ואם התיאור המפלצתי והסוחף, הזכיר לכם את ברלין 1933. אכן,  לא טעיתם. אנחנו כבר שם. ואגב לדברי האמן, מזל שאביו ואימו עליהם השלום אינם עוד בין החיים כדי להיווכח בכך.        

מצב התרבות בארץ על פי תהום. הרמה, היא למעשה תת רמה. ויש גם תובנה: לו היה המרואיין שר חינוך היה משקיע יותר בתרבות ובאומנות. אין ספק שלעם מטומטם, נבער, משיחי וגזען מגיעים בעליל "האח הגדול", "מאסטר שף", ו"כוכב נולד". עם מסומם, עדר פראי וחסר תרבות ששואף להמיט חרפה ואסון על הישגי הציונות. ואם לא הבנתם לבד עד כה  שמילות השירים בזמר המזרחי הם ביזיון, אז באמת אין כאן תקווה.

הפתרון למצב הוא כמובן "השלום". האמן רוצה שלום וכועס מאוד שטרם בא. "תכנית" השלום המכוננת והמקורית נפרסת לפנינו בראיון והיא מאוד פשוטה.  להלן: צריך לעשות שלום!

 את תוכניתו מסביר האמן בנימוקים הבאים: אין ברירה אלא לעשות שלום! בסופו של דבר יהיה שלום! רב העם רוצה שלום!  אבל.. הוא מיד מסייג ומאיים. אם לא יהיה שלום בכוונתו לעשות צעד קיצוני באמת כמו לשוב ולהתראיין לעיתון בשנה הבאה ולאיים בפעם האלף על ראש הממשלה.

האמן המיוסר לא אוהב כאמור  את ראש ממשלתו. אבל כשהוא מדבר על אשתו ניכרת בו כבר פואטיקה של טוקבקיסט רגיש.  לאחר שצוטט בראיון מגדף, מחרף, ומנאץ את כל חברי הממשלה, הוא מצהיר שילחם עד טיפת נשמתו האחרונה נוכח הניסיון הנואל לסתום פיו. ולא. כשיגיעו למרכז תל אביב החליפות החרדיות ממאה שערים אין סיכוי שיסתיר את איילת שקד ולימור לבנת אצלו בבוידעם. (ליברמן מימלא לא ידחס לשם)  

משסיים לייצג לא מכבר חברה מסחרית גדולה במסע פרסום טלוויזיוני עתיר ממון , מתפנה המיוסר לרטון על יוקר המחיה, השחיתות השלטונית ויחסי הון שלטון בכלל.  מי אמר שהוא מרוויח המון?אין פרגון בארץ. רק צרות עין, קנאה ורשעות (לחמתי במלחמת לבנון הראשונה). בחו"ל דווקא יודעים לעשות לאמן במעמדו כבוד.   

האמן מחוייב חברתית ויש לו ראייה חובקת עולם. משפחתו ממחזרת משהו ובטח כבר הפסיקה לאמץ משהו או חדלה לאכול משהו. הוא גם בעד עיירות הפיתוח, הבדואים, המסתננים ותושבי דרום ת"א. כולם גרים רחוק מספיק מהמגדל שרון חולדאי הצורר בנה לו מתחת לבית. למה לא בנגב? חסר שם מקום?

 

 רגע לפני שהראיון מדרדר סופית לתהומות הקלישאה ונקבר לדראון עולם על ידי עורך המוסף, מגיע השוס. האומן מתעשת וקורא למרד!! צריך לצאת לרחובות, להתארגן, להבעיר את השטח ולגרש את ממשלת הזדון, שנבחרה כאמור על ידי העם, כי סכנה אורבת לשלום הדמוקרטיה.

ולסיום האמן מעלה בימים אלה מופע חדש או משתתף בסדרה חדשה או בסרט חדש. אבל זה לא קשור כבר. 

הוספת תגובה: 
 

המלצות של זיו:

My Facebook
> פורסם ב-04/10/2011

מי אמר הומו
> פורסם ב-25/07/2011