זהירות מזבלהפורסם ב YNET

2012

 

אפשר להפסיק להתרגש מזעקת תושבי דרום ת"א מאז השתלטו על שכונותיהם אלפי מסתננים מאפריקה. בטרוניות יש מידה רבה של צביעות. מה קרה?כבר עשרות שנים מתפקד האזור שמדרום לשדרות רוטשילד כחצר עירונית אחורית. ראשי העיר לדורותיהם בגיבוי בוחריהם כמובן, פעלו כדי לדחוק אל שכונות הדרום את כל מה שמאיים להכתים ולהשחיר את צחותה של "העיר הלבנה". מפעלים, בתי מלאכה מזהמים ורועשים, מוסכים, מחסנים, תחנות מרכזיות וגם סתם אזרחים שלא ממש משתלבים בהרמוניה בלובן הבוהק של דיזינגופה פינת ארלוזורובה,

כך שתושבי הדרום המלינים כיום על המדמנה שקמה לפתח ביתם, לא התעוררו בקר אחד למציאות חדשה. הם כבר מזמן דייריו הרשמיים של האשפתון האנושי שיצרו לעצמם תושבי מרכז העיר וצפונה כדי להמשיך ולקיים שלווה בורגנית מתוקה. ערים רבות בארץ, טיפחו לעצמן אתרי טיהור מוכרזים שכאלה. אף רשות מקומית לא תתרברב באמצעה של הכיכר המרכזית במקרים סוציאלים קשים, עוני או מחסור. זה לא הגייני, לא תרבותי ומרתיע יזמי נדל"ן.  מי שקונה דירה במיטב כספו מצפה שהרשות המקומית תסלק בכספי הארנונה שלו, מטרדים פיזיים ואנושיים לא רצויים אל מעבר לטווח ראיה.  

ישראל זרועה מצפונה לדרומה אתרים מוכרזים להרחקת "מטרדים" אנושיים שאליהם משונעים ביד מכוון מאז הקמת המדינה כל מי שהעין הלאומית לא רוצה לראות. בדר"כ אלה עולים בעלי גוון עור לא נכון או סתם מי שמקלקלים את נופה האנושי של ארץ ישראל היפה והטובה כפי שהיא נשקפת בסרטוני התדמית של משרד ההסברה. 

ובכל זאת, לא הכל "שחור". עם השנים השקיעו מועצות מקומיות בסיוע ממשלתי, בשדרוג  ושיפור האסתטיקה. נסללו דרכים חדשות לצורך יעול השינוע של כוח העבודה הזול בשקל תשעים ותשע. משרד התחבורה אפילו הבטיח קו רכבת שיפעל עד שנת 2097.  פרחים עונתיים נשתלים באיי התנועה כדי להקל על מי שאיבד את דרכו ונקלע בטעות, פן יתקף חלילה בחילה.

את המצפון, ממרקים באמצעות סיבוב על חשבונם של התושבים המוחלשים. שנים איש לא נזעק לקול מצוקתם והנה דווקא הזרם הגואה של המסתננים מאפריקה הביא להם עדנה. המוני פעילי זכויות אדם עמלנים מנחילים לאנשי השכונות בימים אלה, חינוך מחדש. הם מרביצים בהם מוסר יהודי, סובלנות, אנושיות וחמלה שכנראה לא היו להם מעולם.

השיטה היא אותה שיטה ישנה וטובה. הנאורים מטאטאים כדרכם את קיטוריהם המטרידים של תושבי דרום ת"א באמצעות דמוניזציה של "ההם" הנבערים והגזענים שגרים "שם" לעומת המתקדמים והתרבותיים שגרים "כאן".

תושבי דרום העיר גם ככה מהווים מטרד לא קטן. לא רק שהם יושבים היום על קרקעות יקרות שבהם ניתן היה לשכן ישראלים נאורים ואוהבי השונה והזר, אלא שהם אף מתעקשים בחוצפתם שנדאג לתחזוקת המזבלה המוכרזת שיצרנו בעבורם. כל עוד הם ספגו ושתקו הם מילאו נאמנה את יעודם המוצהר. אך כשקצה בצדק סבלנותם והם החלו לפצות פה, הם הפכו באחת בידי ארגוני זכויות האדם לסוכניה של מפלצת גזענית ומסוכנת שיש לגדוע את ראשה.        

הבעיה היא שאת הצביעות וההתחסדות כבר אי אפשר לטאטא יותר לדרום ת"א. כבר אין לאן. הריח הרע כבר זוחל משם אל כיכר המדינה ואל כל תא שרותים לא מאובטח.        

בארגוני זכויות האדם צודקים. המצב בישראל אכן בלתי נסבל וצריך לדאוג שחיי אדם לא יהיו עוד מרמס. לפיכך את הסיסמאות המתחסדות והצבועות ראוי להחליף בקריאה מאירת עיניים לתושבי דרום ת"א: מצטערים טעינו, באנו לבקש מכל אחד ואחת מכם סליחה!

 

 

הוספת תגובה: 
 

המלצות של זיו:

My Facebook
> פורסם ב-04/10/2011

מי אמר הומו
> פורסם ב-25/07/2011