כן ההורים אשמים 

פורסם ב YNET

2012

 

לא. לא. לא. בעית אלימות הילדים לא תיפתר במדינת ישראל עד שההורים לא יתחילו לשאת באחריות אישית וישירה לחטאי ילדיהם. הם הרי רק "קטינים". פרחחים, חסרי הבנה. רק לאחרונה הצליחה לרקוח במוחה ה"קטיני" חבורת "פרחחים" שכזו, מעשה הרס והשחתה בביתה של מורתם. פשע מופק להפליא, שלא היה מבייש אף משפחת פשע בעלת מוניטין מכובד.

עוד רגע קט יתעורר הצרצור הטהרני הרגיל על מערכת החינוך שכשלה. שוב היא תגולגל במין עונג לאומי בזפת ונוצות כדי לכסות על ערוות ההורים שלא רוצים להביט במראה.

כן, צריך להגיד זאת בברור. זו אמנם אשמת הבית וההורים. לא המורים, לא הצפיפות בכיתות, לא הקיצוץ בשעות. יש גבול לחנפנות הלקקנית להורים שמשחררת אותם שוב ושוב מאחריות ישירה. ברור שזה לא רק ההורים לבדם, אבל הם בפרוש האחראים מדרגה ראשונה לפשעי ילדיהם כמי שגידלו אותם.  

במדינת חוק על פשעים צריך לשלם. נקודה. מי שמביא ילדים לעולם, אבל לא מסוגל לגדל אותם כבני אדם אלא כחיות פרא צמאות דם, צריך לעמוד לדין פלילי בגין הזנחה והפקרה.

הדרך  המקובלת של הוצאת הילדים האלימים מהכיתה והעברתם למסגרת אחרת ממילא לא מוכיחה את עצמה. וודאי לא צריך להוציא את הילדים מחזקת הוריהם חלילה. רק לגרום להורים להרהר בינם ובין עצמם איך קרה באמת שמדינת ישראל הפכה כה אלימה.

זמן האיכות להרהר, ינתן להם בנדיבות כשייבלו למשל בהמתנה לאוטובוס בשמש הקופחת ובגשם לאחר שיישלל מהם רישיון הנהיגה. אולי יתפנו להקדיש זמן איכות לילדהם הקטינים וה"פרחחיים" בשיחה על האלימה בישראל לאן? לאחר שיציאתם מהארץ תעוקב ללא הגבלה.

יש מקום להטיל סנקציות כלכליות וקנסות נדיבים על הורים לילדים אלימים. לפחות למי שמעמדם הכלכלי מאפשר זאת. העיקרון מאוד פשוט. בגלל עשרים אג' לליטר מתנפח לישראלי הוריד. בגלל אלימות ילדיו, לא ממש. כספי הקנסות יוזרמו ישירות למערכת החינוך לצורך פיתוח והטמעה של תוכניות למניעת אלימות. אל דאגה. ה"פרחח" עד לפני רגע, שהוריו יענשו, יהפוך באחת נופת צופים ומערכת החינוך תהנה מעודף תקציבי שיאפשר סוף סוף להפחית את מספר הילדים בכיתה שתהיה לאי של רוגע ושלווה. 

 התנהגותם האלימה של ילדי ישראל, ככל שאינה נובעת מהפרעת נפש מוכחת, אינה פועל יוצא של קושי כלכלי או רקע  חברתי. בימי ראשית המדינה חיו כאן ישראלים בחוסר כל ובתנאים מחפירים בלא ידיעת השפה ובלא הכרות מעמיקה עם הסביבה ותרבותה. בכל זאת גדלו כאן "קטינים" לתפארת. ילדים מחונכים, מנומסים ומאופקים שבניגוד לכל תיאוריה אקדמית אופנתית, לא הפכו לימים טכנוקרטים סובייטים. ההפך מכך. הנימוס והחינוך הטוב עשו אותם יצירתיים ושאפתניים. חלקם הביאו לנו כבוד ויקר וזכו לתהילת עולם. הם יספרו לכם שלמדו במבנים מטים לנפול, ללא מיזוג  ובצפיפות קשה.   

אלימות חיה ובועטת גם בשכונות שבהם יש להורים ארנק מנופח.כסף לא קונה יחס מצד ההורים. טעוני טיפוח יש גם בשכונות יוקרה. כל עוד תמשיך הגישה ולפיה האחריות לאלימות המשתוללת מגולגלת על "המערכת" על "המצב" ו/או "הממשלה", ולא לפתחם של ההורים ישירות, הטרור ימשיך לשלוט כאן. לחברה יש את מלוא הזכות המוסרית לתבוע מן ההורה אחריות לחינוך ילדיו.    

הוספת תגובה: 
 

המלצות של זיו:

My Facebook
> פורסם ב-04/10/2011

מי אמר הומו
> פורסם ב-25/07/2011