דירה לזוג הומואים 

 

דירה לזוג הומואים תלאביביים- מדריך העיצוב

פורסם ב XNET  יוני 2012.

זוג הומואים יבחר לרב בשכונה תלאביבית דרומית "מתפתחת" במקרה של צמד סטודנטים שאך  שלשום יצאו מהארון ועברו להתגורר יחד בתום שבוע הכרות. לחלופין ישתכן זוג הייטקיסטים גאה בגיל הבלות (30+)  בדירת הסבתא בלב הצפון הישן של ת"א.  

העקרונות המנחים בעיצוב הפנים זהים. נגיעות קיטש, אסטרווגנצה, דרמה בשקל, חוסר עקביות, ושבירת כללים ומוסכמות עיצוב.

אצל זוג האוהבים הצעירים, הסלון יאובזר בגודש בלתי נלאה של אלמנטים וסגנונות וכל המרבה הרי זה משובח. "מינימליזם", ו"ניקיון"  הם מחוץ לתחום. הקונספט הוא העדר מוחלט של עקביות רעיונית בבחירת החומרים, הצבעים והמרקמים.

החיבורים צורמים ומופרכים עד כמה שניתן וההרמוניה הנשית המפורסמת תושג רק לאחר שנכתשו עד דק לרסיסים כל כללי העיצוב של הטעם הטוב. גם חדרים קטנים יצבעו בצבעים עזים ביותר או אף כהים להחריד מתהומות מניפות הצבעים. להלן:  סגול עז, ורוד פוקסיה, צהוב לימון. כתחליף ישמש טפט חסר קונטקסט לרוח הזמן והמקום. המטרה: קריאת תיגר על הסלון של אמא, זעזוע מוח קשה או אף תמריץ זיקפה. הריהוט מגובב ב"אקראיות" עלאק. ספת עור שחור דו מושבית משנות השמונים שנתרמה על ידי אחד ההורים לצד כסא-כורסא משנות השישים שהשכן ההומופוב זרק אך לא (דגש על לא!)רופד מחדש, ולא(!) שופץ. את יציאות הוינטאג' יסתור שולחן קפה מעוצב למשעי. אפשרויות: שאריות מתרגיל שנה א' ב"שנקר" של אחד מבני הזוג או שולחן איקאה בסיסי שנצבע בזהוב מטאלי. פריט מוזהב (אחד חובה לפחות) יגובה באבזרים  מוזהבים משלימים (פמוטים, פונפוני זהב בוילונות, קרניזים וכדומה). השטיח לעולם דמוי פרסי, הודי , אפגני , תואם את פרוות הכלבה (לברדרורית מעוקרת) שאומצה במשותף כחלק מכינון הזוגיות המתפרצת. החדר יואר בשנדליר מסוג ג'-פריט חובה שאין בלתו. מזנון הטלווזיה (פרי סטייל) יבחר לפי צבעו המוחצן וישמש רקע הולם לאלמנטים  פאליים שונים (בקבוק וודקה ישן פג תוקף, בובת תצוגה ערופת ראש, דגם מוקטן של מטוס חברת התעופה שבה עובד אחד מבני הזוג כדייל, תאריכון מגדל אייפל/מגדל פיזה שבראשו נעוץ דגל גאווה)

שבירת מסוכמות עיצוב- פריט זהב חובה

שנדליר 

 

בחדר השינה דרגש עץ ב- 200 ₪ ועליו מזרון מסדרת "הנסיכה על העדשה". בולם זעזועים אימתני  ולא פרופורציונאלי מתוך התחשבות במצבה הנפשי המתדרדר של הזקנה למטה. המיטה שעונה אל קיר בצבע שמן בוהק ועליו מראה מוזהבת/מוכספת סטייל מרי אנטואנט. אפשר גם בד קנווס ועליו מה שנדמה כיצירת אמנות של הסטודנט משנקר. הנושא: זוג גברים מתחבקים. צבע שולט: אדום-כתום מלולכלך.טכניקה: מריחות מכחול מרושלות ופליטות צבע מוגזמות.               

מעל המיטה בד תחרה ("הכל בדולר"). שידות הלילה מתפקעות מנרות בכל ריח אפשרי וגם ספר הפתוח קבוע על עמוד 23 (אגנטה פלסקוג- להקת "אבבא" הסיפור המלא).      

אך השנים חלפו ואחרי אינסוף התנסויות במערכות יחסים משמעותיות וארוכות (חודשיים, עשרה ימים, שלושה חודשים בהתאמה)  הנה אנחנו עם הזוג הבורגני מהצפון הישן. את האורחים מקדם שלט "כאן גרים בכייף" בצבעי הגאווה (דוכן אמני הקהילה במצעד 2004). גם על תיבת הדואר מדבקת גאווה. גם על פעמון הדלת. גם שטיח הרגליים בצבעי הקשת בענן. דירת הסבתא נותרה בתכנונה המקורי (כהוקרה על שתמיד ידעה לקבל ולתמוך). רק המטבח שונה (איקאה). בסלון צריך היה לנסר מעט את המזנון הפולני הכבד כך  שיתאים לטלוויזיה השטוחה (מזל שסבא הי"ד כבר לא איתנו).

על מה שהיה בשעתו בר המשקאות מוצבות תמונות משותפות ממסגרות בסגנון "פראג'" (פלסטיק כחול דמוי מתכתי) ונראים בהן בני הזוג במצעדי הגאווה של ברצלונה, ברלין, ניו-יורק, ת"א ופריז. ויש גם תמונה דהויה  של אחד מבני הזוג בגרסת ה"לפני" (הריבועים ממכון הכושר). על המדף אלבומי צילומי ערום גברישל מייפלטורפ, ספרוני עיצוב פנים של "טאשן" (3 במאה), קצת באוהאוס תל אביבי ואלבום צילומים של אנרכיסטים בגדר ההפרדה (אחד מבני הזוג מצביע חד"ש)   

הסלון כבר מתקדם יותר. הספה נקנתה בחנות מעצבים בדרום ת"א במחיר מופקע רופדה במחיר מופקע אף יותר וניכר שהיא מוטלת כעב"מ חסר הקשר בחלל. הקירות צבועים אפור בהיר (4101Pשל טמבור) וקיר אחד נצבע ירוק דשא ( 3073D) -סמל לפריחת הזוגיות המתארכת. אין שטיח. יש טראצו 20X20 של פעם במצב טוב (הסבתא היתה חולת ניקיון). שולחן הקפה הוא ספסל עץ פשוט במצב רע (ההוא שמצביע חד"ש מצא זרוק במושב של הוריו). על השולחן עציץ רקפות (בעונה).  או לחלופין בונזאי (שהמנקה הקולומביאני משקה תמיד יותר מדי) 

ספת מעצבים שנרכשה במחיר מופקע

דרגש עץ משוק הפשפשים

לצד הספה שזלונג. רצוי חיקוי של ההוא של לה-קורבוזיה בגרסת דמוי עור פרה. על הקירות פוסטרים ענקיים. פוסטר ראשי: ניו-יורק בשלג ו/או ניו-יורק בשלכת ו/או ניו יורק באביב, ו/או ניו-יורק בלילה ו/או ניו-יורק בשנות השלושים. אלמנט משני: שלט רחוב גנוב שבו מתגוררים הרבה הומואים באיזו בירה נחשקת בעולם. על דלתות העץ בסלון וילון בהדפס וינטאג' גיי פרינדלי של המון  עיגולים בגדלים זהים נושקים זה לזה (חברה מזדקנת שרוצה להביא איתם ילד במשותף, הביאה לחנוכת הבית). אוספיםאפשריים: דגמי מטוסי נוסעים (זכר לימי העבודה הסטודנטיאלית באל על), בובות ברבי KEN(זכר לשנה האבודה ב"שנקר".במרפסת רובץ על משטח דשא סינתטי, רועה גרמני סיסי ומסורס (שהחליף את הלברדורית עליה השלום). הוא אוכל מצלחת פלסטיק ורודה מעוצבת של פיליפ סטארק ורודף אחרי תיק ישן וקרוע של לואי ויטון. 

הוספת תגובה: 
 

המלצות של זיו:

My Facebook
> פורסם ב-04/10/2011

מי אמר הומו
> פורסם ב-25/07/2011